Los Angeles Museum of the Holocaust

Dzisiejszy dzień spędziłam na konferencji Stowarzyszenia DAFA (Stowarzyszenie Twórców Dachów Płaskich i Fasad) – tematem spotkania były zielone dachy i ściany. To, że temat ten jest szeroko znany i stosowany na świecie nie trzeba chyba nikogo przekonywać, warto natomiast stawiać na takie rozwiązania również u nas. Bo tak naprawdę zielone ściany oraz dachy mają zdecydowanie więcej zalet, szczególnie w miejskim środowisku.

Dziś prezentuję przykład, że ciekawa architektura oraz zielony dach tworzą naprawdę udany duet. Muzeum Holokaustu w Los Angeles może poszczycić się ciekawym  architektonicznie budynkiem, co znajduje przełożenie na efekt zielonego dachu. Dostępny jest on dla zwiedzających – pełni rolę terenu spacerowego. Jego kształt i charakter związany jest z bryłą budynku – są to dwa elementy ściele ze sobą powiązane – widać, że pomysł na zielony dach powstawał równocześnie z całą koncepcją budynku. W efekcie powstał spójny projekt, gdzie budynek płynnie łączy się z otaczającą zielenią i doskonale wpisuje się w tkankę miejską.

projekt: Belzberg Architects Group (projekt architektoniczny), K.Dakin Design Landscape ArchitectureEvo CatalystJohn Greenlee Greenlee & Associates

foto: Iwan Baan (2-5,7-8), Benny Chan (6),  John Greenlee (12), www.greenroofs.com (10-11)

źródło: www.pinterest.com, www.greenroofs.com, www.shapedscape.com, www.archdaily.comDodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.