Drewno – nieograniczone możliwości

Ogrody zakładane na dachach miejskich biurowców przynoszą same korzyści. Takie zielone oazy są przystanią dla zmęczonych klimatyzacją korporacyjnych pracowników. Może nie mogą tu odetchnąć świeżym powietrzem, ale na pewno mogą zmienić nieco perspektywę i przewietrzyć umysły. Jeśli do tego założenia zrobione są z dbałością o szczegóły i  stanowią wygodne miejsce do odpoczynku – czego można chcieć więcej.

Dziś jednak chciałabym zwrócić Waszą uwagę na dominujący materiał, czyli drewno (kompozyt choć trochę mniej ładny sprawdza się równie dobrze). Stwarza wiele możliwości do kształtowania przestrzeni – można z niego robić praktycznie wszystko – od podłogi, po ściany, siedziska czy donice, a nawet zadaszenia. Jego ciepła barwa i przyjemna struktura pozwala na delektowanie się odpoczynkiem. W zależności od wykorzystania i przygotowania może nas zbliżać do natury lub pozwala kreować nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie.

Dzisiejszy projekt, czyli zespół tarasów przy biurowcu w Meksyku, pokazuje jak duże możliwości daje drewno, ale również jak dobrze komponuje się zielenią – choć to akurat nie powinno dziwić.

projekt: DLC Architects

foto: DLC ArchitectsDodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.